Jak zauroczyć sobą faceta i zatrzymać na dłużej?

Stan zakochania – pojawiają się przyjemne „motylki w brzuchu”, każdy dzień wydaje się prostszy i bardziej ekscytujący, a problemy dnia codziennego schodzą na dalszy plan. Każdy, kto przeżył w swoim życiu te doznania, pragnie doświadczyć tego jeszcze raz. Jednak, aby nasze uczucie było szczęśliwym doświadczeniem, musi zostać odwzajemnione. I tutaj pojawia się pytanie – czy istnieją sprawdzone sposoby, aby zauroczyć tego jednego, wybranego mężczyznę, dla którego nasze serce zaczęło szybciej bić?

Zacznijmy od tego, że każdy mężczyzna może posiadać swoje własne preferencje, potrzeby i pragnienia. Nie możemy zmusić nikogo do związku, a tym bardziej do miłości. Istnieją jednak sposoby, które mogą pomóc nam w przybliżeniu się do osoby, która może okazać się naszą bratnią duszą. Jeśli będziemy o nich pamiętać i ich przestrzegać, nasze szanse u wymarzonego wybranka znacznie wzrosną.

No dobrze, zacznijmy od początku, czyli…

1. Pierwsze wrażenie!

Nie da się ukryć, że to właśnie pierwsze wrażenie może zadecydować o losach naszej dalszej znajomości z poznanym mężczyzną. A co składa się na to „dobre pierwsze wrażenie”? Rzeczy tak podstawowe, jak:

  • schludny, zadbany wygląd
  • twoja pewność siebie
  • uśmiech i uprzejmość
  • wykazywanie zainteresowania
  • nasza mowa ciała, odpowiednia postawa

2. Bądź sobą!

Tylko i aż tyle. Podstawowa zasada, która jest przekazywana od wieków. Ludzie, którzy pokazują swoją prawdziwą, autentyczną stronę, sprawiają, że druga osoba również nie boi się odsłonić prawdziwego ja. To z kolei sprawia, że oboje czujemy się w swoim towarzystwie komfortowo.

Zobacz także  Ile dni trwa okres? Wszystko, co powinnaś wiedzieć o cyklu menstruacyjnym

3. Nie bój się flirtować.

Cóż, mężczyźni nie zawsze są w stanie odczytywać nasze subtelne znaki, które mają świadczyć o naszym zainteresowaniu. Czasem warto się przełamać i pokazać więcej „pazura”, co pomoże w podgrzaniu temperatury na początku relacji, ale także później, w trakcie jej trwania.

4. Wsparcie i pochwały.

Który mężczyzna nie lubi być chwalony? Niestety, komplementy i pochwały w stronę mężczyzn zdarzają się dużo rzadziej, niż w przypadku płci przeciwnej. Dzięki komplementowaniu małych szczegółów, masz szansę podbić jego ego i zostać w jego głowie na dłużej! Ważne jest także wsparcie, które mu okazujesz. Uważnie słuchaj i dawaj do zrozumienia, że wierzysz w niego i jego pomysły.

5. Bądź blisko, ale… nie za bardzo.

Każdy z nas potrzebuje odrobinę swobody. Jeśli czasem znikniesz z jego pola widzenia i pozwolisz mu zatęsknić, może wpłynąć to pozytywnie na waszą rozwijającą się relację. Daj mu do zrozumienia, że prowadzisz swoje własne, ciekawe życie, do którego chcesz go zaprosić, ale niekoniecznie zajmować całą jego przestrzeń i wolność.

6. Dziel się swoimi zainteresowaniami.

Osoba z własnymi zainteresowaniami oraz hobby zawsze wydaje się bardziej interesująca. Nie bój się dzielić swoimi pasjami, spróbuj odkryć jego własne, a może nawet włączyć się do nich. Twój wybranek kocha jazdę rowerową? Zaproponuj mu wspólną przejażdżkę w wolnym czasie.

Zobacz także  Pozycja na łyżeczkę - Dowiedz się wszystko o tej pozycji!

7. Dystans i poczucie humoru.

Dużo chętniej spędzamy czas z osobami, w towarzystwie których dobrze się bawimy. Nic tak nie rozluźnia atmosfery, jak śmiech. Nie bój się żartować i pamiętaj, żeby zachować dystans do siebie samej.

8. Umiejętność słuchania.

Nie musisz od razu wchodzić w rolę terapeuty. Pamiętaj jednak, że każdy z nas, bez względu na płeć, potrzebuje czuć się wysłuchany i zrozumiany. Działa to w obie strony, a dużo łatwiej jest nam zwierzać się osobie, która również otwiera się przed nami i czuje się bezpiecznie dzieląc się swoimi troskami.

Czy próby zauroczenia płci przeciwnej na prawdę muszą być bojowym zadaniem? Jak widzisz, czasem wystarczy zadbać o kilka podstawowych reguł. Pamiętaj – najważniejsze jest to, jak czujemy się w towarzystwie drugiej osoby. I chociaż pierwsze wrażenie jest kluczowe, nie zapominaj, aby dbać o relację w każdym następnym etapie, a szczególnie, gdy stan euforii i zakochania ulotni się, a pozostanie miłość i stabilny związek – to właśnie wtedy musimy starać się najbardziej, by wspólnie podtrzymywać i budować to, co zaczęliśmy.