Jak przyspieszyć okres domowymi sposobami oraz z pomocą lekarza? Sprawdź skuteczne metody!

Szykujesz się na wyjście z przyjaciółmi lub chcesz udać się w podróż, jednak coś stoi Ci na przeszkodzie? Termin wyjazdu koliduje z miesiączką? Nie przejmuj się tym! Dzięki pewnym informacją, możesz samodzielnie, lub przy pomocy lekarza, przyspieszyć okres. Koniecznie sprawdź, jak to zrobić.

Przyspieszanie okresu. Czy jest to możliwe?

Miesiączka może pokrzyżować plany, zwłaszcza gdy jej początek wypada w ważnym dla Ciebie dniu. Nie musisz jednak martwić się na zapas, gdyż istnieje kilka sprawdzonych sposobów na przyspieszenie okresu. Jak wywołać okres i czy można zrobić to samodzielnie? Sprawdź nasze sprawdzone sposoby!

Jeśli zastanawiasz się jak przyspieszyć okres to podpowiadamy, że można to zrobić samodzielnie, lub przy pomocy lekarza. Warto jednak pamiętać, że nie zaleca się tego typu sposobów wykorzystywać za często, gdyż mogą one mieć negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Pierwszą metodą samodzielnego wywoływania okresu jest gorąca kąpiel. Jest to jedna z najbardziej bezpiecznych metod, w dodatku z łatwością można zrobić to w domu. Pod wpływem gorącej wody, naczynia krwionośne rozszerzają się. Zwiększa się ciśnienie krwi, przepływa ona szybciej, wpływając miedzy innymi na przyspieszenie miesiączki. To jednak nie jedyna zaleta tej metody. Ciepłe kąpiele pomagają złagodzić ból miesiączkowy oraz zmniejszyć napięcie przedmiesiączkowe.

Drugim, domowym sposobem na przyspieszenie miesiączki jest picie naparów ziołowych, zwłaszcza tych, które mają działanie rozkurczowe. Do takich ziół zalicza się między innymi dziurawiec, nagietek, czarna malwa czy imbir. Oprócz działania rozkurczowego, mają wpływ na zniwelowanie stresu, zmniejszają ból i poprawiają samopoczucie. Aby ta metoda była skuteczna, trzeba spożywać tylko jeden rodzaj ziół. Jeśli one nie zadziałają, warto sięgnąć po kolejne. W innym przypadku, może mieć to negatywny wpływ na zdrowie.

Zobacz także  Agresja u dzieci: Przyczyny, skutki i sposoby radzenia sobie

Trzecią już domową metodą jest wysiłek fizyczny. Duże obciążenie organizmu, powoduje pracę wielu mięśni. W tym przypadku, należy skupić się na ćwiczeniach obejmujących mięśnie brzucha. Powinny trwać około 20-30 minut. Kilkudniowy trening, z pewnością przyniesie zamierzony skutek.

Jak przyspieszyć okres z pomocą lekarza? Sprawdzony oraz bezpieczny sposób.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz samodzielnie podjąć próby przyspieszenia miesiączki, skorzystaj ze skutecznych i prostych rozwiązań, jakim jest wizyta u ginekologa. Co ma badanie ginekologiczne do okresu? Lekarz po badaniu, może przepisać kobiecie leki hormonalne, takie jak tabletki antykoncepcyjne. Ich regularne zażywanie, może nie tylko przyspieszyć krwawienie miesiączkowe, ale również ustabilizować gospodarkę hormonalną w organizmie kobiety. Miesiączki będą więc regularne, a odpowiednie dawki, pozwolą manipulować długością cyklu. Ten sposób jest bezpieczny, gdyż odbywa się pod okiem lekarza, który po szczegółowym wywiadzie oraz badaniu, odpowiednio dobierze leki, aby te nie zagrażały zdrowiu a nawet życiu kobiety.

Na co zwrócić uwagę podczas wywoływania miesiączki? Czego lepiej unikać, aby nie zagrażać zdrowiu a nawet życiu?

Istnieje wiele różnych sposobów na przyspieszenie miesiączki. Można przyjmować napary, zażywać kąpieli a nawet stosować leki. Niestety, nie trudno o popełnienie błędu, który może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Wiele kobiet zaleca zażywanie popularnie dostępnej aspiryny, lub innych leków, dostępnych bez recepty. Stanowią one ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nieodpowiednie przyjmowanie, może skutkować licznymi chorobami oraz stanami zapalnymi. Jeśli kobieta, która planuje wywołać miesiączkę, sięgnie po leki nie widząc, że może być w ciąży, może doprowadzić do poronienia lub poważnego uszkodzenia płodu. Jeśli zależy Ci więc na przyspieszeniu krwawienia, szukasz sprawdzonych sposobów na to, jak przyspieszyć okres, to sięgnij po naturalne sposoby, lub udaj się na wizytę do lekarza ginekologa. Tylko tak będziesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie sposób, nie zagraża Twojemu zdrowiu i życiu, a może również dziecku.