Lakiery hybrydowe, które nie uczulają – przegląd najciekawszych produktów

Lakiery hybrydowe nakładane na paznokcie to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się znakomitym wyglądem dłoni. Hybrydy przede wszystkim gwarantują idealną prezencję i pozwalają na ukrycie wszystkich defektów płytki. Są przede wszystkim wybierane przez najbardziej wymagające kobiety, którym zależy na znakomitej prezencji. Jeżeli chcesz cieszyć się rewelacyjnie wyglądającymi paznokciami to warto postawić na hybrydy. Co jednak w sytuacji, gdy lakiery powodują uczulenie? Jest na to rozwiązanie. Dowiedz się jak wybrać bezpieczne dla alergików lakiery.

Lakiery hybrydowe, które nie uczulają – jakich składników nie zawierają?

Wybierając lakier hybrydowy, który nie uczula konieczne jest zwrócenie uwagi na skład. Brak obecności w składzie uczulających składników przekłada się na to, że manicure hybrydowy można bezpiecznie nakładać bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych. Najczęściej obecne w lakierach substancje, które mogą uczulać to:

  • Formaldehyd – związek silnie uczulający, a w dużych dawkach nawet toksyczny
  • Toluen
  • Ftalan dibutylu
  • Ksylen
  • Kamfora
  • Tozyloamid etylu
  • Żywica formaldehydowa

Każda z wymienionych substancji może prowadzić do reakcji alergicznej organizmu, a przy tym są to substancje zakazane do stosowania przez kobiety w ciąży. Szkodliwość związków powoduje, że osoby uczulone, na którąkolwiek z nich powinny unikać ich obecności w lakierach do paznokci.

Zobacz także  Piękny uśmiech w zasięgu ręki: Skuteczne sposoby wybielania zębów w domu

Jak skuteczne są lakiery hybrydowe, które nie uczulają?

Kobiety decydujące się na delikatne hybrydy hipoalergiczne mogą cieszyć się w pełni bezpiecznymi w stosowaniu produktami. Same lakiery mimo braku w swoim składzie kilku substancji, zachowują swoje właściwości. Również pozwalają na dokładne pokrycie płytki paznokcia i są w stanie skutecznie maskować wszelkie defekty. Manicure wykonany przy użyciu kosmetyków hipoalergicznych niczym nie różni się od innych i pozwala cieszyć się znakomitym wyglądem paznokci.

Wystarczy jedynie sięgnąć po wysokiej jakości produkty z renomowanych drogerii. Dobrej jakości kosmetyki gwarantują wysoką skuteczność i są bardzo łatwe w stosowaniu. Sama technika wykonania manicure niczym nie różni się od tej z wykorzystaniem klasycznych kosmetyków.

Jak rozpoznać uczulający lakier hybrydowy?

U każdej kobiety objawy uczulenia mogą być odrobinę inne i pojawiać się po różnym czasie. Reakcja alergiczna może wystąpić nawet po kilku dniach od nałożenia lakieru na paznokcie. Dlatego też warto dokładnie obserwować swój organizm i w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów od razu reagować. Objawem tego, że hybrydy prowadzą do reakcji alergicznej może być zaczerwienie skóry w obrębie paznokcia, obrzęk czy swędzenie odczuwalne na palcu. Występujące objawy mogą skutkować dość dużym dyskomfortem odczuwalnym przez kobietę, która zdecyduje się na hybrydy. W sytuacji, gdy po usunięciu lakieru wszystkie wcześniej występujące objawy ustępują to jest to jasny sygnał, że to właśnie lakier doprowadził do reakcji alergicznej.

Zobacz także  Olejowanie włosów - jakie oleje wybrać i jak je stosować?

Gdzie kupić lakiery hybrydowe, które nie uczulają

Obecnie w każdej drogerii i sklepie internetowym z kosmetykami można znaleźć lakiery hybrydowe, które nie uczulają. Dostępnych jest wiele produktów, które są dobrze oznaczone i łatwo można znaleźć rozwiązania, które są pozbawione wszystkich szkodliwych związków. Wystarczy jedynie dokładnie sprawdzić oferty sklepów. Dobrym wyborem mogą być także sklepy z naturalnymi kosmetykami. Można w nich znaleźć nie tylko delikatne lakiery hybrydowe, ale również wiele innych kosmetyków o naturalnym składzie, które idealnie sprawdzą się do codziennej pielęgnacji.

Podsumowanie

Hybrydy mimo, że wyglądają pięknie to mogą prowadzić do wielu niekorzystnych skutków ubocznych w związku z ich stosowaniem. W momencie, gdy pojawiają się zatem niepokojące objawy warto wypróbować równie trwałe lakiery hipoalergiczne. Bogactwo dostępnych na rynku ofert sprawia, że każda z kobiet będzie w stanie wybrać idealny lakier dla siebie. Wystarczy jedynie przetestować kilka produktów, aby odnaleźć ten, który spełni indywidualne oczekiwania.