Facet się uśmiecha i puszcza oczko – co to oznacza?

Relacje damsko-męskie nie należą i nigdy nie należały do najłatwiejszych. Dlatego też powstaje pewien konflikt pomiędzy dwiema płciami i tego, jak wyglądają relacje. Trzeba jednak pamiętać, że pewne relacje niszczą się już na początku i dlatego też od pierwszych chwil powstaje zacięta rywalizacja pomiędzy panami i paniami. Jednym z najbardziej znanych męskich gestów jest puszczenie oczka do kobiety i uśmiech. Chcąc się dowiedzieć więcej na ten temat, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Jak odebrać to, że facet się uśmiecha i puszcza oczko?

Zacznijmy od tego, że uśmiechanie się do kobiety jest niełatwym gestem, szczególnie do tej, której nie znamy. Dla kobiety to duża nobilitacja, że mężczyzna ją dostrzegł i tym samym ktoś się jej podoba. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie znajomości niż wyjście z inicjatywą do kobiety, bo panie to doceniają. Niemniej jednak trzeba powiedzieć, że bardzo mało mężczyzn się do tego stosuje i wolą chować się jakąkolwiek inicjatywą, ponieważ przeważnie boją się odrzucenia. Jasne, aktywność względem pań wymaga przełamywania swoich barier, których panowie mają mnóstwo.

Dla pań tak jak mówiliśmy odbiór tego jest jasny. Nie można jednak się tylko i wyłącznie ograniczyć do tego gestu, tylko trzeba zrobić coś ekstra. Puszczenie oczka i uśmiech to pierwszy krok, ale kolejne muszą już być bardziej śmiałe. Wymaga to przede wszystkim rozmowy i tego, żeby się bardziej zaangażować w kontakt. Czym ten kontakt jest? Na pewno ustaleniem personaliów i wzięciem telefonu, bo to jest podstawą w tym całym zamieszaniu, aby postępować metodycznie. Wiemy, że może wam się to kojarzyć nie najlepiej, bo z jakąś grą, ale relacje damsko-męskie takie są.

Zobacz także  Ile dni trwa okres? Wszystko, co powinnaś wiedzieć o cyklu menstruacyjnym

Co zrobić, jeżeli kobieta nie zareaguje na puszczenie oczka i uśmiech?

To jest bardzo proste – nie przejmować się. Jeżeli będziecie próbować swojej śmiałości względem kobiet, to miejcie świadomość, że za którymś razem zostanie wam to odwzajemnione. Nie da się podobać wszystkim kobietom na Ziemi i czasem jest tak, że obiektywnie przystojny facet jest odrzucany przez kobietę. Nie można się tym przejmować, bo trzeba do tego podejść na zasadzie, że jak nie ta, to inna.

Warto podejść do tej sytuacji na luzie i nie przeżywać swoich niepowodzeń. Dlatego też nauczcie się radzić z odrzuceniem. Pomoże wam to w przyszłości i na pewno wasza aktywność zostanie wynagrodzona. Może być tak, że na 10 podejść do kobiety 8,9 razy będziecie odrzuceni, a ta jedna czy dwie rzeczywiście odwzajemnią uśmiech. Nie od dziś wiadomo, że panie kochają aktywność ze strony mężczyzn, bo to naturalne, że facet rozpoczyna rozmowę i zaznacza, że dana kobieta go interesuje.

Jak zareagować, gdy kobieta odwzajemni puszczenie oczka i uśmiech?

Jeżeli widzicie, że “rybka połknęła haczyk”, to reszta zależy od was, ale macie zielone światło do ataku. Dlatego też kolejnym krokiem musi być swobodne podejście i rozpoczęcie rozmowy. Musicie tutaj być bardzo czujni, by nie palnąć głupich tekstów, które na dobrą sprawę przekreślą wasze pierwsze działania. Niestety, to się bardzo często zdarza, bo obiektywnie rzecz mówiąc, mężczyźni potrafią rozmawiać o bzdurach albo wręcz przynudzać kobiety, co je odpycha.

Zobacz także  Czy warto poświęcać własne szczęście dla dobra innych? Rozważania nad granicą altruizmu

Jaka powinna być rozmowa? Na pewno luźna i warto zarzucić zabawnym tekstem, który pokaże, że nie jesteście desperatami. Może to być coś w stylu “ach, dałaś się złapać na moje oczko?”. Jest to zabawne i sprawia, że pokazujecie swój dystans do całej sytuacji i nie dołączanie do grona napaleńców, którzy widzą w kobiecie tylko i wyłącznie symbol pożądania.