Jak stworzyć wachlarz rzęs, a jednocześnie ich nie osłabić?

Wiele kobiet marzy o gęstych i grubych, a także długich rzęsach. Niestety bardzo często jest tak, że matka natura nas nimi nie obdarzyła. Na szczęście są sposoby, by pomóc naturze. Dziś podpowiemy jak stworzyć wachlarz rzęs, a jednocześnie ich nie osłabić.

Czy doklejanie kępek albo przedłużanie i zagęszczanie rzęs to dobry pomysł?

Wiele kobiet decyduje się na przedłużanie i zagęszczanie rzęs jedną z popularnych metod. Wykorzystuje się rzęsy syntetyczne, ale i sztuczne rzęsy z norek. Tutaj uspokajamy, bo włoski wyczesywane są z ogonków norek syberyjskich, a przy tym zwierzętom nie dzieje się krzywda. Metody doklejania sią różne i można decydować się na metodę 1:1, ale i 8D. Zwykle stosuje się rzęsy różnej długości, aby móc uzyskać bardziej naturalnie wyglądający wachlarz rzęs. Ta metoda ma jednak pewne wady. Po pierwsze rzęsy trzeba przeczesywać bo mają tendencję do plątania się. Istotne znaczenie ma fakt, że można być uczulonym na klej stosowany podczas przedłużania. Do tego zabieg zawsze osłabia naturalne rzęsy. Po ściągnięciu przedłużanych rzęs często okazuje się, że mają zaledwie połowę czy nawet mniej swojej długości, a ich zapuszczanie trwa długo. Aby nadmiernie nie osłabiać rzęs warto decydować się na pojedyncze kępki w kącikach na szczególną okazję. Można wybrać też rzęsy magnetyczne. Ich zaletą jest to, że nie podrażniają oczu oraz nie niszczą naturalnych rzęs.

Zobacz także  Lakiery hybrydowe, które nie uczulają - przegląd najciekawszych produktów

Jak zregenerować swoje rzęsy i wydłużyć je w naturalny sposób?

Jeżeli zdecydowałaś się na przedłużanie i zagęszczanie rzęs, a następnie ich ściągnięcie, to mogłaś przeżyć szok. Jednak wiedz, że możesz zregenerować swoje rzęsy. Wystarczy, że sięgniesz po olejek rycynowy i będziesz nakładać go na linię rzęs każdego wieczora. Po kilku tygodniach zauważysz różnicę. Ta metoda na porost rzęs polecana jest także dla tych kobiet, które nie decydowały się na zabieg przedłużania, ale z natury mają krótsze rzęsy. Poza olejkiem rycynowym może sprawdzić się także olejek arganowy, rycynowy czy też z czarnuszki. Warto wiedzieć, że efekt przedłużenia, ale i pogrubienia będzie najbardziej widoczny po 3 miesiącach stosowania olejku rycynowego. Ponadto ten olejek ma zdolność do naturalnego przyciemniania rzęs, zatem jeśli Twoje rzęsy są bardzo jasne, to zdecydowanie jest to wybór dla Ciebie.

Tusz do rzęs doda im gęstości

Dobierz odpowiednią szczoteczkę, a także aplikuj tusz tak, by ograniczyć jego osypywanie się czy efekt sklejonych rzęs. Tusz do rzęs wydłużający albo wydłużający i pogrubiający możesz dobrać w zależności od tego jak prezentują się Twoje rzęsy. Mogą wymagać zarówno pogrubienia jak i wydłużenia albo tylko pogrubienia. Istotne znaczenie ma dobór szczoteczki, która może być silikonowa z wypustkami albo z włoskami z tworzywa sztucznego. Każda z nich może skutecznie rozprowadzać tusz i dużo zależy po prostu od Twoich preferencji. Na pewno trudniej rozprowadza się produkt przy użyciu grubej szczoteczki. Można uzyskać bardziej spektakularny efekt pogrubienia, ale też łatwo o sklejenie rzęs. Jeśli zatem nie masz wprawy, postaw na cieńszą. Tusz rozprowadzaj ruchem zygzakowatym. Jeżeli chcesz podkręcić dodatkowo rzęsy, wybierz tusz do rzęs z wyprofilowaną szczoteczką. Pamiętaj, by przed nałożeniem tuszu obsypać rzęsy odrobiną pudru. Dzięki temu tusz można łatwiej i równomiernie rozprowadzić.